Hakkımda

Merhaba ben Meryem; yakın çevrem Meri diye hitap ettiği için Meri’nin Mutfağı oldu blog sayfamın adı. Mustafa Kemal Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü’nü güzel bir dereceyle tamamladım. Üniversitede okurken kısa bir dönem fotoğrafçılık eğitimi aldım. Yine o yıllarda yerel bir gazetede muhabirlikle başladığım gazetecilik serüvenim köşe yazarlığının ardından redaktör olarak devam etti.
Mezun olduktan sonra evlilik ve iş hayatına İstanbul’da devam ettim. Özel sektörde öğretmen olarak çalıştım. Bir buçuk yıl sonra eşimin doktora eğitimi için Berlin’e taşındık. Her anı dolu dolu bir dört yıl geçirdik orada. Berlin’de Hartnackschule- DaF Prüfungen; Almanca dil kursu eğitimi aldım. Yaptığım yemekleri ve çektiğim fotoğrafları kaydetme isteğiyle blog hayatına giriş yapmış oldum. Sonrasında oğlum dünyaya geldi. Oğlumun birinci yaş günü hazırlıkları esnasında dikişe merak saldım ve başladım dikmeye. Berlin’de kısa bir süre dikiş kursuna gittim. İnternet üzerinden diktiğim ürünleri satışa sundum. Tabi yemek bloğuna bir süre ara verdim.
Eşimin doktora eğitimi bitince 6 ay Gölcük’te yaşadık ardından Bursa’ya taşındık. Dikişe burada da devam ettim. Moms and Littles adında bir marka oluşturdum. Bursa’daki yaşantımız henüz bir yılını doldurmamıştı ki kızım dünyaya geldi. Kızıma olan gebeliğim boyunca dikiş dikemedim sağlık sorunları sebebiyle. Fakat arada evin ihtiyacına yönelik olarak dikişe devam ediyorum.
Blogumu da güncel tutmaya çalışıyorum. Çünkü bu bloğu çocuklarıma bir anı olarak bırakmayı istiyorum. Bu yüzden burada sadece yemek tarifleri yer almıyor. Çocuklarım ve onlarla yaşadığım anıları, gezip gördüğümüz yerleri de bir anı biriktiriyorum.
Blogumdaki fotoğrafları Nikon D90 DSLR fotoğraf makinasıyla özenle ve sevgiyle çekiyorum. Blogumda keyifli yolculuklar diliyorum sizlere.
Sevgilerle

Meri…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...